ثبت نام تلفنی: 021-91071292
واکسن ویروس کرونا

واکسن ویروس کرونا

 تاریخ: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ |  ساعت: ۱۳:۰۸ |  نویسنده: مدیر


واکسن‌های کامل از اشکال ضعیف شده یا کشته شده ویروس استفاده می کنند، که باعث ایجاد بیماری می‌شود. آن‌ها می توانند در طولانی مدت در تأمین سیستم ایمنی مؤثر باشند، اما این خطر وجود دارد که برخی از افراد به دلیل واکسیناسیون بتوانند علائم بیماری را ایجاد کنند. گزارش ها حاکی از آن است که جانسون، کوداگونیکس و محققان دانشگاه هنگ کنگ روی این نوع واکسن کار می‌کنند.

واکسن زیر واحد پروتئین نوترکیب:

واکسن‌های زیر واحد پروتئین نوترکیب خطر ایجاد عفونت را در افرادی که آنها را دریافت می کنند ندارند. زیرا آن‌ها هیچ بیماری زای زنده ای ندارند. محققان در حال تحقیق هستند که یک واکسن زیر واحد پروتئین نوترکیب ایجاد کنند، تا پروتئینی بنام سنبله (S-) پروتئین را هدف قرار دهد یا خیر. coronavirus جدید از پروتئین S برای اتصال و عفونت سلول ها استفاده می کند. نوواکس ، شرکت بیو دارویی Clover، دانشگاه کوئینزلند، و یک کنسرسیوم به سرپرستی بیمارستان واکسیناسیون کودکان تگزاس، از این روش برای ایجاد واکسن کورونا ویروس استفاده می‌کنند.

واکسن آنتی‌بادی:

محققان در کشورهای زیادی در حال تحقیق هستند. آیا آن‌ها می‌توانند با استفاده از آنتی‌بادی‌های ناشی از شیوع SARS، واکسن ایجاد کنند؟ SARS شباهت‌های زیادی با COVID-19 دارد، زیرا در اثر ویروس‌های مرتبط با آن ایجاد می‌شود. تاکنون دانشمندان نشان داده‌اند که آنتی‌بادی‌هایی که ویروس سازنده SARS را خنثی می‌کنند. همچنین می‌توانند تا چه اندازه سلول‌های ویروس کرونا جدید را در مطالعات آزمایشگاهی آلوده کنند.

واکسن اسید نوکلئیک:

واکسن‌های نوکلئیک، اسید مواد ژنتیکی مانند DNA یا RNA را به یک میزبان زنده تزریق می‌کنند. سلول‌هایی که حاوی اسید نوکلئیک جدید هستند، پروتئین‌هایی را که در DNA یا RNA کدگذاری شده اند، ایجاد می کنند و در سیستم ایمنی بدن ارائه می‌دهند. اگرچه این روند پیچیده است، اما واکسن‌های اسید نوکلئیک سیستم ایمنی بدن را قادر می سازد تا با عوامل بیماری زا خاص مبارزه کند. استفاده از اسیدهای نوکلئیک مانند DNA یا RNA برای انتقال ایمنی یک روش امیدوار کننده است، اما تا به امروز، این روش تنها در دام‌پزشکی استفاده شده است.

اگر نیاز به آزمایش کرونا یا آنتی بادی دارید میتوانید به وبسایت آزمایشگاه کیوان مراجعه کنید:

https://keyvanlab.com

https://keyvanlabtest.ir