تفاوت آنفلوانزا و کرونا چیست؟

تفاوت آنفلوانزا و کرونا چیست؟ آیا آزمایش کرونا نیاز است؟

 تاریخ: ۹ آذر ۱۳۹۹ |  ساعت: ۰۸:۴۷ |  نویسنده: مدیر


آنفولانزا و کرونا هر دو جزو بیماری‌های تنفسی مسری هستند، با این تفاوت که ویروس‌های مختلف عامل ایجاد کننده آنها است. کرونا در اثر ویروس کروناویروس جدید (SARS-CoV-2) و آنفلوانزا به واسطه ویروس‌های آنفلوانزا (نوع A و B) ایجاد می‌شود. از آنجا که برخی از علائم آنفولانزا و کرونا مشابه هستند، تمایز بین آنها فقط بر اساس علائم دشوار بوده و برای تأیید تشخیص، نیاز به انجام آزمایش است.

آنفولانزا و کرونا ویژگی‌های مشترک بسیاری دارند، اما تفاوت‌های اساسی بین این دو ویروس وجود دارد. به عنوان مثال، تغییر یا کاهش چشایی یا بویایی که جزو نشانه‌های کرونا مطرح شده در آنفولانزا دیده نمی‌شود. علائم آنفولانزا معمولاً ۱ تا ۴ روز بعد از ابتلا بروز می‌کند. در صورتی که علائم کرونا ممکن است بین ۲ تا ۱۴ روز بعد از ابتلا ظاهر شود. افراد مبتلا به آنفولانزا از یک روز پیش از بروز علائم تا ۴ الی ۷ روز بعد از بروز علائم ناقل هستند. اما به نظر می‌رسد افراد مبتلا به کرونا از ۲ روز پیش از ظهور نشانه‌ها تا ۱۰ روز بعد از آغاز علائم بیماری کماکان ناقل باشند.

اگر نیاز به آزمایش کرونا یا آنتی بادی دارید میتوانید به وبسایت آزمایشگاه کیوان مراجعه کنید:

https://keyvanlab.com

https://keyvanlabtest.ir

آنفولانزا و کرونا ویژگی‌های مشترک بسیاری دارند، اما تفاوت‌های اساسی بین این دو ویروس وجود دارد. به عنوان مثال تغییر یا کاهش چشایی یا بویایی که جزو نشانه‌های کرونا مطرح شده در آنفولانزا دیده نمی‌شود. علائم آنفولانزا معمولاً ۱ تا ۴