هر بیمار کرونایی می‌تواند ۳۴۰ نفر را بیمار کند.

 تاریخ: ۸ آذر ۱۳۹۹ |  ساعت: ۱۷:۳۴ |  نویسنده: مدیر


هشدار؛بیمار کرونایی می‌تواند ۳۴۰ نفر را بیمار کند ،جهش کرونا قدرت سرایت آن را بالا برده است ،ساخت واکسن سخت‌تر شد.

جهش ژنتیکی ویروس کرونا موضوعی است که عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و مدیر تیم ردیابی ژنتیکی ویروس کرونا آن را تایید می کند و می‌گوید این ویروس تاکنون ۲۳ بار جهش ژنتیکی پیدا کرده است.


ویروس کرونا هر لحظه رنگ عوض می‌کند؛ روزهای اولی که سروکله این ویروس پیدا شد، خودش را در عطسه و سرفه و بدن‌درد پنهان کرده ‌بود. این ویروس، قاتل افراد سالخورده و بیماران خاص بود و کاری به بچه ها و جوانترها نداشت اما کمی که گذشت، کرونا روی دیگر خود را نشان داد؛ جوانترها هم کووید۱۹ سخت را تجربه کردند و تعدادی نیز نتوانستند در برابر این ویروس دوام بیاورند و جان باختند. کودکان نیز از گزند کرونا در امان نماندند و کار به جایی رسید که توصیه هایی برای حفاظت کودکان از این ویروس ناشناخته در جامعه مطرح شد.
کمی که گذشت کرونا علائم جدید از خودش نشان داد، بی اشتهایی، عوارض گوارشی مانند اسهال و استفراغ که از علائم اولیه این بیماری نبود، ظاهر شد و از بین رفتن حس چشایی و بویایی نیز به آن اضافه شد. اینها در کنار هم نشان می داد که این ویروس تغییر رفتار داده و به زبان دیگر جهش ژنتیکی پیدا کرده است.
جهش ژنتیکی ویروس کرونا موضوعی است که محمد علی ملبوبی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و مدیر تیم ردیابی ژنتیکی ویروس کرونا آن را تایید می کند و معتقد است که این ویروس تا امروز ۲۳ بار جهش ژنتیکی پیدا کرده که ۴ مورد آن تنها در ایران رخ داده و نمونه های آن در ایران، در خارج از کشور دیده نشده است.