واکسن ویروس کرونا

آیا واکسن آمریکایی و انگلیسی کرونا قابل اعتماد است؟

 تاریخ: ۲۲ دی ۱۳۹۹ |  ساعت: ۱۷:۱۱ |  نویسنده: مدیر


پروفسور حسین کیوانی در مورد واکسن های ساخت کشورهای خارجی و دلیل علمی عدم اعتماد به آنها گفتند: «آمریکا حدود یک میلیون نفر از شهروندانش را بیشتر واکسینه نکرده بود و شاید تا این هفته به حدود دو میلیون نفر رسیده باشد. این برای کشوری که خودش تولید کننده است، با این آمار تلفات بی کفایتی آنها در واکسیناسیون گسترده را نشان می دهد یا از منظر دیگر اینکه آنها منتظرند ببیننند که عوارض واکسن چه خواهد بود.»

وی در ادامه افزود: «این واکسن یک واکسن m-RNA است. واکسن انگلیسی بر پایه ی یک آدنو ویروس است و این آدنو ویروس از شامپانزه گرفته شده. این ویروس ها ممکن است به داخل ژنوم ما بروند و در آنجا جایگزین شوند و ممکن است یک پروتئین سرطان زا را فعال کنند.»

پروفسور حسین کیوانی با اشاره به دستور رهبر در مورد منع ورود واکسن های آمریکایی و انگلیسی به داخل کشور، مستند به مقالاتی که وجود دارد، عنوان کرد:«به نظر من این دستور عاقلانه و عالمانه است. این دستور باعث خوشحالی من بود.»

واکسن‌های زیر واحد پروتئین نوترکیب خطر ایجاد عفونت را در افرادی که آنها را دریافت می کنند ندارند. زیرا آن‌ها هیچ بیماری زای زنده ای ندارند. محققان در حال تحقیق هستند که یک واکسن زیر واحد پروتئین نوترکیب ایجاد کنند، تا پروتئینی بنام سنبله (S-) پروتئین را هدف قرار دهد یا خیر. coronavirus جدید از پروتئین S برای اتصال و عفونت سلول ها استفاده می کند. نوواکس ، شرکت بیو دارویی Clover، دانشگاه کوئینزلند، و یک کنسرسیوم به سرپرستی بیمارستان واکسیناسیون کودکان تگزاس، از این روش برای ایجاد واکسن کورونا ویروس استفاده می‌کنند.

اگر نیاز به آزمایش کرونا یا آنتی بادی دارید میتوانید به وبسایت آزمایشگاه کیوان مراجعه کنید:

https://keyvanlab.com

https://keyvanlabtest.ir