آیا احتمال ابتلای مجدد به کرونا وجود دارد؟

آیا احتمال ابتلای مجدد به ویروس کرونا وجود دارد؟

 تاریخ: ۳ اسفند ۱۳۹۹ |  ساعت: ۱۱:۵۹ |  نویسنده: ستاره


ابتلای مجدد به کرونا نادر است، اما احتمالش صفر نیست.احتمال ابتلای مجدد وجود دارد اما احتمالش کم است. فرد باید بعد از بهبودی همچنان رعایت هارا انجام دهد، زیرا همین احتمال کم نباید نادیده گرفته شود. بعد از بهبودی فرد همچنان باید ماسک 😷بزند.


بدن ما چگونه در برابر این ویروس بعد از ابتلا مقاوم می شود؟

زمانی که ویروسی وارد بدن ما می شود، بدن در مواجه شدن با این ویروس جدید از طریق گلبول های سفید خون، این ویروس را شناسایی کرده برای نابودی آن پاد تن مناسب تولید می کند. این پادتن در خون ما باقی می ماند و گلبول های سفید تا مدتی نحوه مبارزه با این نوع ویروس را به خاطر خواهند سپرد . بدن در این مدت در برابر این نوع ویروس مصون خواهد بود. آیا فقط درمورد ویروس کرونا ایمنی ایجاد می شود؟

در مورد بیشتر ویروس ها اولین باری که مبتلا می شویم، بدنمان برای تولید پادتن مورد نیاز به زمان احتیاج دارد اما برای بار دوم بدن برای مبارزه آمادگی بیشتری دارد.

برای بار دوم علائم خیف تر می شود؟

همچنین نمی توان گفت فردی که برای بار دوم به کرونا مبتلا 😷می شود علائم شدید یا خفیفی را تجربه خواهد کرد. زیرا ویروس کرونا 😷از فردی به فرد دیگر می تواند بسیار متفاوت باشد . براساس قدرت جسمانی و سیستم ایمنی فرد، شدت بیماری در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است.

 ابتلای مجدد افراد به ویروس کرونا چه تاثیری در یافتن واکسن موثر برای این ویروس دارد؟

واکسن در واقع ویروس کشته شده و یا ضعیف شده است که با ترزیق به بدن فرد، باعث ابتلای خفیف او به بیماری و سپس ایجاد ایمنی بلند مدت در فرد در مقابل عامل بیماری زا می‌شود. با این حال، ابتلای مجدد افراد به کووید 19 به این معنا نخواهد بود که واکسن موثر برای کرونا یافت نخواهد شد و یا سیستم ایمنی بدن نمی‌تواند با آن مقابله کند.

اگر نیاز به آزمایش کرونا یا آنتی بادی دارید میتوانید به وبسایت آزمایشگاه کیوان مراجعه کنید:

https://keyvanlab.com

https://keyvanlabtest.ir


 برچسب ها: